shop icon

krasno umyvacie boxy auto

Autoumyváreň v areáli Cleanex centra ponúka vodičom z okolia Krásna nad Kysucou a Čadce služby  samoobslužných umývacích boxov s  technológiou Adriatech. Systém na mince, alebo umývacie karty má možnosť voliť a zastavovať programy umývania.

Areál Cleanex centra tiež ponúka motoristom:

  • stojany na vysávanie interiéru auta,
  • stojany s vôňou do interiéru a s čiernidlom na pneumatiky,
  • automat na pevné, textilno-papierové utierky  vhodné k dočisteniu karosérie vozidla,
  • čistenie interiéru auta a tepovanie čalúnených častí vozidla,
  • požičiavanie tepovacieho stroja a generátor ozónu na dezinfekciu klimatizácie a odstránenie pachov z interiéru auta,
  • automat na pranie koberčekov z auta,
  • zmenáreň na mince
  • zimná a letná zmes do ostrekovačov- dávkovací stojan na konci areálu. 

Dodržiavaním pokynov si zabezpečíte dokonalé umytie a vyhnete sa poškodeniu vozidla.

Program hlavné umytie

slúži na umývanie stredne a slabo znečistených vozidiel. Šampón a teplá voda zabezpečia odstránenie nečistôt z karosérie. Postupujte systematicky zhora nadol. Po nastriekaní celého vozidla šampón opláchnite vodou, alebo demineralizovanou vodou. 

Program aktívna pena

je určený na silne znečistené auto. Odporúčame systematické nastriekanie celého vozidla od prednej časti, v protismere hodinových ručičiek. Doba pôsobenia peny je 1 minúta. Po tomto programe odporúčame použiť program hlavné umytie, pretože tento program obsahuje umývanie teplou vodou so šampónom na dokonalé odstránenie nečistôt z auta. 

Program oplach

slúži na spláchnutie peny, alebo šampónu studenou vodou. Po vyschnutí môžu ostať na vozidle drobné, biele stopy vyzrážaných minerálov, preto je vhodné kvapky vody vysušiť jemnou utierkou na karosérie. Pre dokonalé umytie zvoľte na záver program oplachu demineralizovanou vodou. 

 

Program podvozok (iba na boxe č. 2)

slúži na odstránenie nečistôt z podvozku.

Program voskovanie

slúži na vytvorenie jemného ochranného filmu, ktorý zabráni priľnutiu špiny na vozidlo. Auto tak ostane dlhšie čisté. 

Program oplach do lesku

záverečný oplach demineralizovanou vodou pre dokonalý výsledok bez šmúh a fľakov.

 

AREÁL NA DOČISTENIE AUTA

Po umytí auta si ho môžete v areáli dočistiť. K dispozícii sú stojany na vysávanie. Na stojanoch nájdete aj čiernidlo na pneumatiky, ktoré sa používa v letnom období a chráni pneumatiku pred vysúšaním. Na stojane tiež nájdete vôňu do interieru. V areáli je tiež miesto na tepovanie sedačiek a čalúnených častí vozidla. Na malé znečistené plochy je možné použiť stojan s tepovačom. Aktívna pena sa nanesie na znečistené miesto a následne sa povysáva. Ak je látka moc znečistená, treba postup zopakovať.

Tepovač je možné tiež zapožičiať v predajni Cleanex centra. Personál predajne vám vysvetlí obsluhu. 

Ak chcete poutierať zvyšky vody zo skiel, alebo karosérie v stojane na papierové utierky nájdete kvalitné, vysoko savé papierovo-textilné utierky. Ak máte vlasnú utierku, môžete si ju v stojane s čistou vodou bezplatne preprať a vyžmýkať. 

V stojane na vodu do ostrekovača nájdete zmes podľa ročného obdobia. V zime je pripravená zmes do ostrekovačov až do -30°C a v lete letná zmes so saponátom a demineralizovanou vodou.